Місія школи: Створення освітнього середовища, що дозволить забезпечити розвиток та виховання учня, здатного впливати на свою особистісну освітню траєкторію, який володіє навичками та компетентностями, що затребувані в кожній сфері інтелектуальної діяльності, який готовий навчатися протягом усього життя, обирати й оновлювати професійний шлях самостійно.

Стратегічна мета розвитку Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №56 Харківської міської ради Харківської області:

- гармонійний розвиток учнів шляхом забезпечення співпраці вчителів, представників громадськості, батьків та самих учнів, розуміючи, що кожен з них є особистістю;

- формування в учнів ключових компетентностей, необхідних для успішної життєдіяльності конкуретноспроможної і самодостатньої особистості, вироблення сучасної моделі випускника школи, спроможного реалізувати власний позитивний потенціал;

- створення умов для забезпечення сучасної, доступної та якісної системи освіти відповідно до вимог суспільства запитів особистості та потреб держави;

- забезпечення ефективного управління розвитком освітнього закладу;

- впровадження в процес навчання нових інноваційних технологій, розвиток комп’ютерної грамотності учнів та педагогів школи.

Стратегічні напрямки розвитку школи:

- Створення умов та вибір оптимальної системи способів навчання та виховання для отримання кожним учнем того рівня освіти, який відповідає його здібностям та індивідуальним особливостям.

- Розвиток інтелектуальної, емоційної сфери дитини, формування його ціннісних орієнтирів, прищеплення навичок соціальної компетентності через включення кожного школяра в систему ранньої предметної орієнтації, професійного самовизначення.

- Створення безпечного, вільного від будь-яких форм насилля, комфортного та доступного освітнього середовища, збереження та зміцнення морального та фізичного здоров’я вихованців.

- Розвиток інноваційної діяльності школи, підвищення якості освіти.

- Створення умов для надання освітніх послуг учням з особливими освітніми потребами (інклюзивне, індивідуальне навчання).

- Інформатизація навчання, вдосконалення бібліотечного та інформаційно- ресурсного забезпечення.

- Побудова ефективної системи виховання, розвитку і соціалізації учнів.

- Розвиток творчої ініціативи педагогів в пошуках нових форм і методів педагогічної діяльності.

- Прищеплення учням шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій усіх народів, що населяють Україну.

- Виховання в учнів патріотичних почуттів, формування національної самосвідомості, любові до рідної землі свого народу, готовності до праці в ім’я України.

- Створення сучасної матеріально-технічної бази.

- Забезпечення прозорості та інформаційної відкритості діяльності закладу освіти на власному вебсайті.