Повернутися до звичайного режиму
FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

/Files/images/Biblioteka/хто де.jpg

Юні друзі!

Книги, які ми пропонуємо вам для читання у цьому рекомендаційному списку літератури, розповідають про надзвичайні пригоди головних героїв, кумедні обставини та винахідливість персонажів, яка допомагає їм долати перешкоди та гуртує навколо цікавих подій. А ще герої навчать вас бути добрими, співчувати, долати труднощі, допомагати один одному. Отож, вирушаймо разом у світ фантастичних пригод. Цікавого вам знайомства з цими книгами і натхненного читання!

Твори українських письменників

 • Басарія, Е. Ф. Гі у володіннях Анта: [фантастичні оповідання] / Е. Ф. Басарія; пер. укр. О. Д. Сенюк; худож. О. С. Лагерна. - Харків: Веста: Ранок, 2004. - 144 с.: іл. - (Мільйон пригод). В одному дивовижному лісі, у затишному будиночку живе Ант – великий, сильний і добрий. Справжній друг маленького фантазера Гі. В його володіннях можна зустріти небувалих істот: свійських пантер та чужопланетян, вітрогонів та вампірів, кумедних ситцевих чоловічків й страшні летючі тіні. Друзі постійно потрапляють у неймовірні, захоплюючі, дивовижні пригоди. /Files/images/4.jpg
 • Бондарчук, А. Летючий капелюх: казкове оповідання / А. Бондарчук, М. Ю. Дяченко, С. С. Дяченко; худож. А. Джанік'ян. - 2-ге вид., доопрац. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2006. - 24 с.: іл. Два братики — Гордійчик та Андрійчик їдуть на літній відпочинок до свого дідуся. Одного дня вони разом з дідусем, песиком Хвостиком та козою Ізабеллою вирушають до річки, але несподівано для себе опиняються на Летючому Капелюсі, тобто на НЛО. Але, на щастя, у хлопчиків є тато — військовий льотчик, мама — інтернет-оператор, і... мобільчик... Детальніше читайте у книзі.
 • Бригинець, О. М. Анжеліка - принцеса Анру: [повість-казка] / О. Бригинець, А. О. Птіцин; худож. С. Саприкіна. - Київ: Зелений пес, 2007. - 240 с.: іл. - (Для тих, хто НЕ ЛЮБИТЬ читати). Один звичайний хлопчик плюс одна звичайна дівчинка плюс одна казкова тітка дорівнює... дорівнює... купі пригод - ось чому це дорівнює! Авжеж, якщо вам пощастило мати за тітку принцесу з чарівної країни, нудьгувати не доведеться. Від сьогодні на вас чекає стільки подарунків, несподіванок і дивовиж, а на додачу - мандрівка у чарівний світ! Отже, не баріться, відкрийте книжку, перегорніть сторінку - пригоди починаються!
 • Булах, К. День кота: повість / К. Булах; худож. Н. Дойчева-Бут. - Київ: Грані-Т, 2011. - 104 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза). Дві подруги, Настя й Кароліна, у перший день літніх канікул перетворюються на кішок і мандрують знайомими околицями, аж поки не настає вечір, і їм час знову ставати людьми. Але Кароліна зникає, і знайти її допоможуть лише нові знайомі - бо з людьми не поговориш...
 • Воронина, Леся. Таємниця Пурпурової планети: фантастична повість / Л. Воронина; худож. К. Білетіна. - Вінниця: Теза; Київ: Соняшник, 2005. - 176 с.: іл. - (Пригодницька бібліотека). Книга "Таємниця Пурпурової планети" складається з п'яти невеличких історій: "Печера хижих кокосів", "Космічні перегони", "Бананожери з планети Хрюмів", "В гостях у космічних равликів", "Привіт від летючої жабки". Головна героїня всіх цих історій – дівчинка Оля. У цієї дитини дуже розумний батько-винахідник, професор Клим Чайка, а ще в неї є також надзвичайно обдарований кіт Гарбузик./Files/images/6.jpg
 • Воронина, Леся. Планета Смугастих Равликів: фантастична повість / Л. Воронина; худож. К. Білетіна. - Київ: Прудкий равлик, 2011. - 84 с.: іл. Чи бували ви на планеті Смугастих Равликів? А може, ви б хотіли проїхатися верхи на Забудькуватому Драконі? Чи розгадати таємницю печери Хижих Кокосів і перемогти підступних космопацюків? Якщо вам цікаво взяти участь в усіх цих неймовірних і дуже небезпечних (але шалено веселих!) пригодах, радимо негайно прочитати цю фантастичну повість.
 • Воскресенська, Н. Дивовижні пригоди Наталки в країні Часу: [повість] / Н. Воскресенська; худож. А. Шигаєва. - Київ: Грані-Т, 2007. - 112 с.: іл. Головна героїня повісті дівчинка - школярка Наталка, як і більшість її однолітків, мріє якомога швидше подорослішати. Адже дорослим, здається, так легко живеться: ні в кого не треба питати дозволу, щоб купити іграшки, можна дивитися телевізор скільки заманеться - і головне, уроки - їх теж не потрібно робити. Яким же чином прискорити плин часу? Автор, Ніна Воскресенська, дає такий шанс героям книги і переносить їх до країни Часу. А от де ця країна знаходиться, та чи варто туди потрапляти, читайте пригодницьку та пізнавальну історію "Дивовижні пригоди Наталки в країні Часу".
 • Григорук, А. І. Праправнук барона Мюнхгаузена: незвичайні пригоди третьокласника Феді Зайченка, про які він розповідає сам: [пригодницька повість-казка] / А. І. Григорук; худож. Н. Журавльова. - Київ: Зелений пес, 2008. - 112 с.: іл. - (Для тих, хто НЕ ЛЮБИТЬ читати). Вас називають невиправними фантазерами і вигадниками? Але ж ви говорите чистісіньку правду, саму тільки правду. Ви дотепні на жарти і любите природу. А вас порівнюють з бешкетниками. То, може, й ви правнуки барона Мюнхгаузена? Це треба перевірити! Мерщій до книжки: тут можна вичитати всю правду про себе. Федя Зайченко, той самий праправнук, допоможе. Він розкаже про свій політ у ліфті, про боротьбу з чаном сметани, про загіпнотизовану змію і ще цілу купу пригод.
 • Малик, Г. М. Вуйко Йой і Лишиня: фентезі для найменших: [казкова повість] / Г. М. Малик; худож. Т. Ніколаєнко. - Київ: Грані-Т, 2007. - 112 с. : іл. - (Сучасна дитяча проза). Хочеш пізнати і відчути колорит карпатського краю? Ти маєш нагоду це зробити, стежачи за тим, як вуйко Йой рухається услід за... власним будиночком, що сто п’ятдесят років стояв у затишному куточку Карпат (адже якісь таємничі незнайомці вирішили перевезти його в не менш таємничий сканзен), а потім облаштовується на новому місці. Що на нього там чекає і що то таке - сканзен, майстерно розповіла дитяча письменниця Галина Малик.
 • Малик, Г. М. Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії: [казка] / Г. М. Малик; худож. А. Лисиця. - Вінниця: Теза; Київ: Соняшник, 2005. - 128 с.: іл. - (Пригодницька бібліотека). Казка про пригоди дівчинки Алі у країні Недоладії, в якій має відбутися державний переворот. Що буде далі - ніхто в країні не знає. Не знає про це і Аля. Вона памятає, чому сюди потрапила, й дуже хоче повернутися додому. Але як? Дороги з Недоладії поки не знає ніхто…
 • Могильний, А. Мавка і Мурашиний князь: [казка] / А. Могильний; худож. В. Гаркуша. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2006. - 32 с.: іл. Сучасна гостросюжетна повістинка про маленьку чаклунку Мавку, яка разом з відважним мурашиним загоном потрапляє на нашу планету, до Києва. Разом з хлопчиком Ясиком, лицарем Туром та іншими героями вони вступають у рішучий бій з кровожерливим Гіп-Гопом...
 • Нестайко, В. З. Пригоди близнят-козенят. Пошукове бюро "Кузя, Зюзя і компанія": [казкові повісті] / В. З. Нестайко; іл. О. В. Чичик. - Київ: Країна Мрій, 2014. - 96 с.: іл. Дитяча книга із творами відомого українського письменника Всеволода Нестайка "Пригоди близнят-козенят" та "Пошукове бюро знахідок "Кузя, Зюзя і компанія"" - це дві просто неймовірні історії. Перша - про близнюків Вітю і Вову, які перетворюються у двох козенят і потрапляють до чарівної країни, до злого чаклуна "Відіваса-Пампаса". Виплутатися із халепи буде ой як непросто! Друга історія - про Комах. Комарик Зюзя разом зі своїм другом світлячком Кузею відкрили бюро знахідок. І таке почалося!
 • Нестайко, В. З. Пригода в кукурудзі: оповідання / В. З. Нестайко; іл. Ю. Радіч-Демидьонок. - Київ: Країна Мрій, 2010. - 208 с.: іл. - (Найкращі твори Всеволода Нестайка). До запропонованої вашій увазі книги ввійшли найкращі оповідання класика української дитячої літератури Всеволода Нестайка, які публікувалися в періодиці та включалися до різних збірок протягом десятків років. Поринаючи разом із маленькими героями оповідань у захопливі пригоди, ви пізнаватимете світ і дізнаєтесь, як відрізнити правду від кривди, як залишитися оптимістом у найскладніших ситуаціях, а головне — що таке справжня дружба.
 • Нестайко, В. З. Пригоди журавлика: [казкова повість] / В. З. Нестайко; худож. О. В. Чичик. - Київ: Країна Мрій, 2014. - 96 с.: іл. Хто сказав, що журавлик неодмінно мусить журитися? Наш журавлик із цим категорично не згоден, адже народився вельми життєрадісним. Ця риса характеру допоможе пташеняті у великому місті, куди він вирушає, щоб визволити друга. І тут починаються справжні пригоди! Які? Перегорніть сторінки книги і прочитайте!
 • Нестайко, В. З. Чарівні окуляри: правдиво-фантастична повість про надзвичайні пригоди київських школярів / В. З. Нестайко; іл. Р. Сахалтуєва. - Київ: Майстер-клас, 2013. - 144 с.: іл. - (Рекомендуємо прочитати). Тихому й непримітному школяреві Васі страшенно поталанило - йому дісталися чарівні окуляри, які дозволяли бачити крізь час і простір. Вони затягли його у круговерть неймовірних пригод і допомогли зробити не одну добру справу. Історію написав видатний дитячий письменник Всеволод Нестайко, а намалював відомий художник Радна Сахалтуєв, який створив мультики про капітана Врунгеля та Острів скарбів. Це справжня чарівна книга - той, хто її прочитає, зможе навчитися помічати навколо себе багато важливого і без спеціальних окулярів.
 • Нестайко, В. З. Таємниця Віті Зайчика. Пригоди Грицька Половинки: повісті / В. З. Нестайко; худож. К. В. Самойлов. - Харків: Белкар-книга, 2007. - 288 с.: іл. - (Скарбничка школяра). У цій книжці юні читачі познайомляться з відомими повістями Всеволода Нестайка «Таємниця Віті Зайчика» і «Пригоди Грицька Половинки» - про школярів, їхні веселі та дивовижні пригоди, дружбу, виховання характерів.
 • Нікітінський, Ю. В. Життя та зазвичайні пригоди Тамарочки Павлівни: [оповідання] / Ю. В. Нікітінський; [пер. укр. Є. В. Ковальчука; худож. Н. І. Чернишева ]. - Київ: Майстер-клас, 2012. - 56 с.: іл. - (Рекомендуємо прочитати). Якщо ви досі вважаєте, що незвичайні пригоди можуть переслідувати лише супергероїв, то збірка коротких оповідань Юрія Нікітінського переконає вас у протилежному. Тамарочка Павлівна – весела, ініціативна та енергійна вчителька. Вона ставиться до життя дещо інакше, ніж її колеги. Обставини її життя цілком відповідають реальності: двієчники та відмінниці, чоловік-військовий, дієти, батьки учнів, подарунки, канікули. Проте фантазія та почуття гумору Юрія Нікітінського перетворили буденність на дотепні історії.
 • Пагутяк, Г. Втеча звірів, або Новий бестіарій: [казкова пригодницька повість] / Г. Пагутяк; худож. М. Паленко. - 2-ге вид. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2013. - 240 с.: іл. Чому звірі покидають людей і відпливають на чарівному кораблі? Адже наша Земля така велика... Про це ви дізнаєтесь, прочитавши перший філософсько-казковий роман для дітей відомої "дорослої" письменниці Галини Пагутяк.

Рекомендаційний список. Літературне читання 2-4 класи

/Files/images/rl1.gif

Кiлькiсть переглядiв: 329