/Files/images/Biblioteka/Копия читати модно 8.jpg

Юні друзі!

Книги, які ми пропонуємо вам для читання розповідають про надзвичайні пригоди головних героїв, кумедні обставини та винахідливість персонажів, яка допомагає їм долати перешкоди та гуртує навколо цікавих подій. А ще герої навчать вас бути добрими, співчувати, долати труднощі, допомагати один одному. Отож, вирушаймо разом у світ фантастичних пригод. Цікавого вам знайомства з цими книгами і натхненного читання!

/Files/images/Biblioteka/img986_26.jpg

Буктрейлер

"Неймовірні пригоди Івана Сили"

wym-1578910303322

ХЗОШ № 56, Савіна В.

Буктрейлер "Легенди про короля Артура"

wym-1578911076190

ХЗОШ № 56, Юрченко К.

/Files/images/Biblioteka/Копия буккросинг.jpg

/Files/images/Biblioteka/укр читає.jpg

Твори українських письменників

 • Басарія, Е. Ф. Гі у володіннях Анта: [фантастичні оповідання] / Е. Ф. Басарія; пер. укр. О. Д. Сенюк; худож. О. С. Лагерна. - Харків: Веста: Ранок, 2004. - 144 с.: іл. - (Мільйон пригод). В одному дивовижному лісі, у затишному будиночку живе Ант – великий, сильний і добрий. Справжній друг маленького фантазера Гі. В його володіннях можна зустріти небувалих істот: свійських пантер та чужопланетян, вітрогонів та вампірів, кумедних ситцевих чоловічків й страшні летючі тіні. Друзі постійно потрапляють у неймовірні, захоплюючі, дивовижні пригоди. /Files/images/4.jpg
 • Бондарчук, А. Летючий капелюх: казкове оповідання / А. Бондарчук, М. Ю. Дяченко, С. С. Дяченко; худож. А. Джанік'ян. - 2-ге вид., доопрац. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2006. - 24 с.: іл. Два братики — Гордійчик та Андрійчик їдуть на літній відпочинок до свого дідуся. Одного дня вони разом з дідусем, песиком Хвостиком та козою Ізабеллою вирушають до річки, але несподівано для себе опиняються на Летючому Капелюсі, тобто на НЛО. Але, на щастя, у хлопчиків є тато — військовий льотчик, мама — інтернет-оператор, і... мобільчик... Детальніше читайте у книзі.
 • Бригинець, О. М. Анжеліка - принцеса Анру: [повість-казка] / О. Бригинець, А. О. Птіцин; худож. С. Саприкіна. - Київ: Зелений пес, 2007. - 240 с.: іл. - (Для тих, хто НЕ ЛЮБИТЬ читати). Один звичайний хлопчик плюс одна звичайна дівчинка плюс одна казкова тітка дорівнює... дорівнює... купі пригод - ось чому це дорівнює! Авжеж, якщо вам пощастило мати за тітку принцесу з чарівної країни, нудьгувати не доведеться. Від сьогодні на вас чекає стільки подарунків, несподіванок і дивовиж, а на додачу - мандрівка у чарівний світ! Отже, не баріться, відкрийте книжку, перегорніть сторінку - пригоди починаються!
 • Булах, К. День кота: повість / К. Булах; худож. Н. Дойчева-Бут. - Київ: Грані-Т, 2011. - 104 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза). Дві подруги, Настя й Кароліна, у перший день літніх канікул перетворюються на кішок і мандрують знайомими околицями, аж поки не настає вечір, і їм час знову ставати людьми. Але Кароліна зникає, і знайти її допоможуть лише нові знайомі - бо з людьми не поговориш...
 • Воронина, Леся. Таємниця Пурпурової планети: фантастична повість / Л. Воронина; худож. К. Білетіна. - Вінниця: Теза; Київ: Соняшник, 2005. - 176 с.: іл. - (Пригодницька бібліотека). Книга "Таємниця Пурпурової планети" складається з п'яти невеличких історій: "Печера хижих кокосів", "Космічні перегони", "Бананожери з планети Хрюмів", "В гостях у космічних равликів", "Привіт від летючої жабки". Головна героїня всіх цих історій – дівчинка Оля. У цієї дитини дуже розумний батько-винахідник, професор Клим Чайка, а ще в неї є також надзвичайно обдарований кіт Гарбузик./Files/images/6.jpg
 • Воронина, Леся. Планета Смугастих Равликів: фантастична повість / Л. Воронина; худож. К. Білетіна. - Київ: Прудкий равлик, 2011. - 84 с.: іл. Чи бували ви на планеті Смугастих Равликів? А може, ви б хотіли проїхатися верхи на Забудькуватому Драконі? Чи розгадати таємницю печери Хижих Кокосів і перемогти підступних космопацюків? Якщо вам цікаво взяти участь в усіх цих неймовірних і дуже небезпечних (але шалено веселих!) пригодах, радимо негайно прочитати цю фантастичну повість.
 • Воскресенська, Н. Дивовижні пригоди Наталки в країні Часу: [повість] / Н. Воскресенська; худож. А. Шигаєва. - Київ: Грані-Т, 2007. - 112 с.: іл. Головна героїня повісті дівчинка - школярка Наталка, як і більшість її однолітків, мріє якомога швидше подорослішати. Адже дорослим, здається, так легко живеться: ні в кого не треба питати дозволу, щоб купити іграшки, можна дивитися телевізор скільки заманеться - і головне, уроки - їх теж не потрібно робити. Яким же чином прискорити плин часу? Автор, Ніна Воскресенська, дає такий шанс героям книги і переносить їх до країни Часу. А от де ця країна знаходиться, та чи варто туди потрапляти, читайте пригодницьку та пізнавальну історію "Дивовижні пригоди Наталки в країні Часу".
 • Григорук, А. І. Праправнук барона Мюнхгаузена: незвичайні пригоди третьокласника Феді Зайченка, про які він розповідає сам: [пригодницька повість-казка] / А. І. Григорук; худож. Н. Журавльова. - Київ: Зелений пес, 2008. - 112 с.: іл. - (Для тих, хто НЕ ЛЮБИТЬ читати). Вас називають невиправними фантазерами і вигадниками? Але ж ви говорите чистісіньку правду, саму тільки правду. Ви дотепні на жарти і любите природу. А вас порівнюють з бешкетниками. То, може, й ви правнуки барона Мюнхгаузена? Це треба перевірити! Мерщій до книжки: тут можна вичитати всю правду про себе. Федя Зайченко, той самий праправнук, допоможе. Він розкаже про свій політ у ліфті, про боротьбу з чаном сметани, про загіпнотизовану змію і ще цілу купу пригод.
 • Малик, Г. М. Вуйко Йой і Лишиня: фентезі для найменших: [казкова повість] / Г. М. Малик; худож. Т. Ніколаєнко. - Київ: Грані-Т, 2007. - 112 с. : іл. - (Сучасна дитяча проза). Хочеш пізнати і відчути колорит карпатського краю? Ти маєш нагоду це зробити, стежачи за тим, як вуйко Йой рухається услід за... власним будиночком, що сто п’ятдесят років стояв у затишному куточку Карпат (адже якісь таємничі незнайомці вирішили перевезти його в не менш таємничий сканзен), а потім облаштовується на новому місці. Що на нього там чекає і що то таке - сканзен, майстерно розповіла дитяча письменниця Галина Малик.
 • Малик, Г. М. Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії: [казка] / Г. М. Малик; худож. А. Лисиця. - Вінниця: Теза; Київ: Соняшник, 2005. - 128 с.: іл. - (Пригодницька бібліотека). Казка про пригоди дівчинки Алі у країні Недоладії, в якій має відбутися державний переворот. Що буде далі - ніхто в країні не знає. Не знає про це і Аля. Вона памятає, чому сюди потрапила, й дуже хоче повернутися додому. Але як? Дороги з Недоладії поки не знає ніхто…
 • Могильний, А. Мавка і Мурашиний князь: [казка] / А. Могильний; худож. В. Гаркуша. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2006. - 32 с.: іл. Сучасна гостросюжетна повістинка про маленьку чаклунку Мавку, яка разом з відважним мурашиним загоном потрапляє на нашу планету, до Києва. Разом з хлопчиком Ясиком, лицарем Туром та іншими героями вони вступають у рішучий бій з кровожерливим Гіп-Гопом...
 • Нестайко, В. З. Пригоди близнят-козенят. Пошукове бюро "Кузя, Зюзя і компанія": [казкові повісті] / В. З. Нестайко; іл. О. В. Чичик. - Київ: Країна Мрій, 2014. - 96 с.: іл. Дитяча книга із творами відомого українського письменника Всеволода Нестайка "Пригоди близнят-козенят" та "Пошукове бюро знахідок "Кузя, Зюзя і компанія"" - це дві просто неймовірні історії. Перша - про близнюків Вітю і Вову, які перетворюються у двох козенят і потрапляють до чарівної країни, до злого чаклуна "Відіваса-Пампаса". Виплутатися із халепи буде ой як непросто! Друга історія - про Комах. Комарик Зюзя разом зі своїм другом світлячком Кузею відкрили бюро знахідок. І таке почалося!
 • Нестайко, В. З. Пригода в кукурудзі: оповідання / В. З. Нестайко; іл. Ю. Радіч-Демидьонок. - Київ: Країна Мрій, 2010. - 208 с.: іл. - (Найкращі твори Всеволода Нестайка). До запропонованої вашій увазі книги ввійшли найкращі оповідання класика української дитячої літератури Всеволода Нестайка, які публікувалися в періодиці та включалися до різних збірок протягом десятків років. Поринаючи разом із маленькими героями оповідань у захопливі пригоди, ви пізнаватимете світ і дізнаєтесь, як відрізнити правду від кривди, як залишитися оптимістом у найскладніших ситуаціях, а головне — що таке справжня дружба.
 • Нестайко, В. З. Пригоди журавлика: [казкова повість] / В. З. Нестайко; худож. О. В. Чичик. - Київ: Країна Мрій, 2014. - 96 с.: іл. Хто сказав, що журавлик неодмінно мусить журитися? Наш журавлик із цим категорично не згоден, адже народився вельми життєрадісним. Ця риса характеру допоможе пташеняті у великому місті, куди він вирушає, щоб визволити друга. І тут починаються справжні пригоди! Які? Перегорніть сторінки книги і прочитайте!
 • Нестайко, В. З. Чарівні окуляри: правдиво-фантастична повість про надзвичайні пригоди київських школярів / В. З. Нестайко; іл. Р. Сахалтуєва. - Київ: Майстер-клас, 2013. - 144 с.: іл. - (Рекомендуємо прочитати). Тихому й непримітному школяреві Васі страшенно поталанило - йому дісталися чарівні окуляри, які дозволяли бачити крізь час і простір. Вони затягли його у круговерть неймовірних пригод і допомогли зробити не одну добру справу. Історію написав видатний дитячий письменник Всеволод Нестайко, а намалював відомий художник Радна Сахалтуєв, який створив мультики про капітана Врунгеля та Острів скарбів. Це справжня чарівна книга - той, хто її прочитає, зможе навчитися помічати навколо себе багато важливого і без спеціальних окулярів.
 • Нестайко, В. З. Таємниця Віті Зайчика. Пригоди Грицька Половинки: повісті / В. З. Нестайко; худож. К. В. Самойлов. - Харків: Белкар-книга, 2007. - 288 с.: іл. - (Скарбничка школяра). У цій книжці юні читачі познайомляться з відомими повістями Всеволода Нестайка «Таємниця Віті Зайчика» і «Пригоди Грицька Половинки» - про школярів, їхні веселі та дивовижні пригоди, дружбу, виховання характерів.
 • Нікітінський, Ю. В. Життя та зазвичайні пригоди Тамарочки Павлівни: [оповідання] / Ю. В. Нікітінський; [пер. укр. Є. В. Ковальчука; худож. Н. І. Чернишева ]. - Київ: Майстер-клас, 2012. - 56 с.: іл. - (Рекомендуємо прочитати). Якщо ви досі вважаєте, що незвичайні пригоди можуть переслідувати лише супергероїв, то збірка коротких оповідань Юрія Нікітінського переконає вас у протилежному. Тамарочка Павлівна – весела, ініціативна та енергійна вчителька. Вона ставиться до життя дещо інакше, ніж її колеги. Обставини її життя цілком відповідають реальності: двієчники та відмінниці, чоловік-військовий, дієти, батьки учнів, подарунки, канікули. Проте фантазія та почуття гумору Юрія Нікітінського перетворили буденність на дотепні історії.
 • Пагутяк, Г. Втеча звірів, або Новий бестіарій: [казкова пригодницька повість] / Г. Пагутяк; худож. М. Паленко. - 2-ге вид. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2013. - 240 с.: іл. Чому звірі покидають людей і відпливають на чарівному кораблі? Адже наша Земля така велика... Про це ви дізнаєтесь, прочитавши перший філософсько-казковий роман для дітей відомої "дорослої" письменниці Галини Пагутяк.

Рекомендаційний список. Літературне читання 2-4 класи

Кiлькiсть переглядiв: 450